sport
plywanie.sport.walbrzych.pl

Pływanie w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyskie pływanie, baseny.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Sukces wałbrzyskich pływaków na zawodach we Freibergu
2009-03-31 15:47

4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale przywieźli w miniony weekend reprezentanci Wałbrzycha, uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych z zaprzyjaźnionego miasta Freiberga (Niemcy), gdzie 28.03 br. odbyły się międzynarodowe zawody pływackie (Internationales Silbererz Swim Meeting).
230 zawodników z Niemiec, Czech i Polski - reprezentowanej przez szkołę wałbrzyską -konkurowało ze sobą w kilku stylach pływackich. Młodzi Wałbrzyszanie startowali w 14 wyścigach zdobywając łącznie 11 medali. Złoto i srebro podzielili równo między siebie 13 -letni Łukasz Kapera i o rok starszy Artur Stankiewicz. Brązowe medale zdobyły dziewczęta, Klaudia Terlikowska i Maja Wojnowska oraz najmłodszy z ekipy Dominik Janowski.


Nie po raz pierwszy wałbrzyski Zespół Szkół Integracyjnych uczestniczył w zawodach sportowych w naszym niemieckim mieście partnerskim. Uczniowie placówki przy Palisadowej mają na swoim koncie udane starty również w innych dyscyplinach sportowych, jak np. siatkówka plażowa na 1. Freiberskich Rozgrywkach Uczniowskich Miast Partnerskich (1. Freiberger Schülerspiele der Partnerstädte) w roku 2004 oraz 2 meczach szachowych rozegranych we Freibergu i w Wałbrzychu.

Kolejnymi imprezami sportowymi, w których wezmą udział uczniowie wałbrzyskiej szkoły integracyjnej są doroczny bieg wokół freiberskiej starówki i kolejny turniej szachowy, planowane w ramach tradycyjnego święta górniczego (Bergstadtfest), połączonego w tym roku z obchodami Tygodnia Niemiecko - Polskiego, imprezy organizowanej przez oba miasta dla uczczenia 10. rocznicy podpisania umowy o partnerstwie i współpracy.
 


Źródło: um.walbrzych.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: